

Hírek

Míg tíz évvel ezelőtt mintegy hat-hétezer személy vett részt a doktori képzésekben Magyarországon, ez a szám ma már meghaladja a tizenegyezret, ami több mint ötvenszázalékos bővülést jelent - mondta Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója május 20-án, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Érdekel
Új időszámítás kezdetéről beszélt a doktori képzésekben a 2025. május 17-én, Budapesten rendezett sajtótájékoztatóján a kulturális és innovációs miniszter. Hankó Balázs elmondta: több pénzhez juthatnak majd a jövőt alkotó és alakító fiatalok.
Érdekel
Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus vezetésével új tehetséggondozó program indul Élvonal néven, amelynek célja, hogy Magyarországra vonzza a kiváló kutatókat külföldről, valamint tehetséggondozást nyújtson - jelentette be Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter 2025. május 14-én Budapesten.
ÉrdekelA MÁV-csoport is csatlakozott az egyetemisták startup programjához szakmai partnerként: a Hungarian Startup University Program (HSUP) program célja, hogy a fiatalok körében előmozdítsa az innovációs szemléletet és ösztönözze az innovatív vállalkozások létrejöttét, a MÁV-csoport célja pedig a jövő mérnökgenerációjának kinevelése. Az aláírt együttműködési megállapodás elősegíti a generációk közötti tudásmegosztást és hozzájárul egy friss szemléletű, innovatív generáció létrejöttéhez.
Érdekel
Elkészült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiadványa, amelynek célja, hogy röviden és szemléletesen mutassa be a magyar kutatási és innovációs stratégiát, az innovációs ökoszisztéma eredményeit, kulcsszereplőit és zászlóshajó programjait.
Érdekel
A magyar tudomány éve egy különleges lehetőség arra, hogy reflektorfénybe állítsa, és kiemelje a hazai kutatási eredményeket, a tudomány társadalmi jelentőségét, valamint hogy közelebb vigye a tudományt a fiatalokhoz - hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a magyar tudomány éve alkalmából mondott beszédében csütörtökön a budapesti Hősök terén.
Érdekel
Az egyetemek egyre aktívabbak az iparjogvédelemben: tavaly kétszer annyi szabadalmi bejelentést tettek, mint 2023-ban, összesen 143-at - mondta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára az IP Day - Tudáshasznosítás felsőfokon című konferencián csütörtökön, Budapesten.
Érdekel
Ismét pályázhatnak a magyar egyetemek nemzetközi projektjeik megvalósításához a HU-rizont programban, amelyre idén 8 milliárd forint áll rendelkezésre - mondta el Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Érdekel
A magyar kutatókat és a magyar gazdaságot segíti a HU-rizont program 2025-ös pályázata, amelyre 8 milliárd forint keretösszeg áll rendelkezésre - jelentette ki Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter hétfőn Budapesten.
Érdekel
A Nemzeti Innovációs Ügynökség összekapcsolta az egyetemeket a befektetőkkel, hogy segítse a felsőoktatásban megjelenő innovatív ötletek, technológiák piacra jutását - hangsúlyozta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán.
Érdekel
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) egyetemi tudáshasznosítást támogató TTC-projektje: hiánypótló rendezvényen kapcsolta össze a NIÜ az egyetemeket és az innovációs befektetőket, elősegítve a két szektor együttműködését. Az eseményen az egyetemi technológia transzfer szakértők ismertették a felsőoktatási intézményekben formálódó innovációs projekteket. A potenciális együttműködések bemutatása azért is fontos a befektetőknek, mert az egyetemi tudástranszfer versenyelőnyt és piaci növekedést biztosít az üzleti angyaloknak, inkubátoroknak és kockázati tőkebefektetőknek, egyúttal jó az egyetemeknek és a kutatóknak is, hiszen a kockázatitőke-befektetők nélkülözhetetlenek az innovációik sikeres piacravitelében.
Érdekel
Idén rekordszámú, több mint ötezerötszáz tehetség mutatja be kutatását az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) - közölte Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter a nagy múltú verseny szerdai sajtótájékoztatóján a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen
Érdekel