

Hírek

Egy héten át újra Magyarországra figyel az innovációs világ: 2025. szeptember 11-19. között zajlik a II. Hungarian Innovation Week, amely összefogja a hazai innovációs rendezvényeket, fókuszáltan ad választ az aktuális kérdésekre, így ezzel is erősíti a magyar ökoszisztémát.
Érdekel
Május közepén rendezték meg a Hungexpón az Ipar Napjai és Automotive Hungary nemzetközi ipari szakkiállítást, amelynek központi témája idén a a fenntarthatóság, az automatizáció és az innováció volt. Az esemény megnyitóján részt vett Somogyi Robert, a Nemzeti Innovációs Ügynökség operatív vezérigazgató-helyettese is. A rendezvényen átadták az Ipar Napjai Nagydíjakat is.
Érdekel
Már több mint 1300 magyar cég tud szintet lépni az innováció világában a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) ingyenes szolgáltatása segítségével. Az innovációs tréning célja, hogy versenyképesebb vállalkozások működjenek hazánkban és elvégzésével lehetőség nyílik a GINOP Plusz pályázaton való részvételre is.
Érdekel
Elkészült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiadványa, amelynek célja, hogy röviden és szemléletesen mutassa be a magyar kutatási és innovációs stratégiát, az innovációs ökoszisztéma eredményeit, kulcsszereplőit és zászlóshajó programjait.
Érdekel
Az egyetemek egyre aktívabbak az iparjogvédelemben: tavaly kétszer annyi szabadalmi bejelentést tettek, mint 2023-ban, összesen 143-at - mondta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára az IP Day - Tudáshasznosítás felsőfokon című konferencián csütörtökön, Budapesten.
Érdekel
Az informatikai tesztelési rendszerrel pályázó Cloud Network Technology Kft. kapta a 33. Magyar Innovációs Nagydíjat szerdán a Parlamentben.
Érdekel
A Nemzeti Innovációs Ügynökség összekapcsolta az egyetemeket a befektetőkkel, hogy segítse a felsőoktatásban megjelenő innovatív ötletek, technológiák piacra jutását - hangsúlyozta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán.
Érdekel
Magyarországon 2013 óta rendezik meg az egyetemi és főiskolai hallgatók számára meghirdetett Ecotrophelia élelmiszer-innovációs versenyt. A vetélkedés fő célja, hogy a csapatok innovatív élelmiszereket állítsanak elő, és kifejlesztésük során olyan ökológiai szempontokat is figyelembe vegyenek, mint a fenntarthatóság, az élelmiszerpazarlás csökkentése és a rövid ellátási láncok használata. Ezen kívül a termékeknek kereskedelmi potenciállal is bírniuk kell. A hazai megmérettetést a NIÜ is támogatja.
Érdekel
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) egyetemi tudáshasznosítást támogató TTC-projektje: hiánypótló rendezvényen kapcsolta össze a NIÜ az egyetemeket és az innovációs befektetőket, elősegítve a két szektor együttműködését. Az eseményen az egyetemi technológia transzfer szakértők ismertették a felsőoktatási intézményekben formálódó innovációs projekteket. A potenciális együttműködések bemutatása azért is fontos a befektetőknek, mert az egyetemi tudástranszfer versenyelőnyt és piaci növekedést biztosít az üzleti angyaloknak, inkubátoroknak és kockázati tőkebefektetőknek, egyúttal jó az egyetemeknek és a kutatóknak is, hiszen a kockázatitőke-befektetők nélkülözhetetlenek az innovációik sikeres piacravitelében.
Érdekel
Idén rekordszámú, több mint ötezerötszáz tehetség mutatja be kutatását az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) - közölte Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter a nagy múltú verseny szerdai sajtótájékoztatóján a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen
Érdekel
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs (NKFI) Alap innovációs, valamit kutatási pályázataira idén 215 milliárd forintot fordítanak nemzeti és európai uniós társfinanszírozású programokon keresztül - közölte Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában kedden.
Érdekel
Folyamatosan zajlik a támogatások odaítélése a KKV-k innovációs képességének támogatása című, az Európai Unió társfinanszírozásával megvalósuló GINOP Plusz pályázati felhívás kapcsán. A mostani döntési körben 30 vállalkozás összesen több mint 1,3 milliárd forintnyi támogatást kapott: a pályázók között vannak árufuvarozó, alkatrészgyártó, orvostechnikai, fémmegmunkáló, élelmiszeripari, faipari, nyomdaipari, papíripari, telekommunikációs cégek is. Az elnyert pályázati összegből termelési, gyártási folyamatinnovációs tevékenységek; marketing és/vagy értékesítési innovációs tevékenységek; szervezeti innovációs tevékenységek (például adminisztratív és menedzsment fejlesztés), valamint logisztikai innovációs tevékenységek fejlesztésére van mód.
Érdekel