

Hírek

Már több mint 1300 magyar cég tud szintet lépni az innováció világában a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) ingyenes szolgáltatása segítségével. Az innovációs tréning célja, hogy versenyképesebb vállalkozások működjenek hazánkban és elvégzésével lehetőség nyílik a GINOP Plusz pályázaton való részvételre is.
Érdekel
Az NKFIH támogatásával megvalósult finanszírozással valósíthatják meg kutatási, fejlesztési és innovációs elképzeléseiket a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások a megújuló Bay Voucher Program keretében. A Bay Zoltán Kutatóközpont szakmai tudásával, kutatási kapacitásaival és infrastruktúrájával támogatja a magyar KKV-kat, hogy új termékeket, szolgáltatásokat és technológiai megoldásokat fejlesszenek ki és juttassanak el a piacra. Az innovációs szolgáltatások 2025. április 15-től igényelhetők voucher (utalvány) formájában. A program teljes keretösszege 1,5 milliárd forint, egy vállalkozás pedig legfeljebb 100 millió forint értékű KFI szolgáltatást vehet igénybe.
Érdekel
A hatékonyan működő innovatív vállalkozások kulcsszerepet töltenek be a magyar gazdaság versenyképességében, ezért a kormány támogatja a folyamatos megújulásra képes cégeket - hangoztatta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Pécsen.
Érdekel
Elkészült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiadványa, amelynek célja, hogy röviden és szemléletesen mutassa be a magyar kutatási és innovációs stratégiát, az innovációs ökoszisztéma eredményeit, kulcsszereplőit és zászlóshajó programjait.
Érdekel
Az informatikai tesztelési rendszerrel pályázó Cloud Network Technology Kft. kapta a 33. Magyar Innovációs Nagydíjat szerdán a Parlamentben.
Érdekel
Új együttműködés indul a Szellemi Tulajdon Világszervezetével - jelentette be Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója szerdán a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Érdekel
Tavaly több mint 140 szabadalmi bejelentést tettek az intézmények, ez több mint kétszerese az egy évvel korábbinak - közölte Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium helyettes államtitkára az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.
Érdekel
Nyitottak a magyar kutatók és vállalkozók a nemzetközi együttműködésre – mondta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában.
Érdekel
A Nemzeti Tudománypolitikai Tanács döntése alapján megszületett a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap idei Programstratégiája, amely immár részleteiben is megismerhető. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter tavaly decemberben már bejelentette, hogy 2025-ben az NKFI Alap hazai forrásai és a GINOP Plusz innovációs célú pályázatai együttesen mintegy 215 milliárd forintnyi támogatást kínálnak a magyar kutatási és innovációs ökoszisztémának.
Érdekel
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs (NKFI) Alap innovációs, valamit kutatási pályázataira idén 215 milliárd forintot fordítanak nemzeti és európai uniós társfinanszírozású programokon keresztül - közölte Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában kedden.
Érdekel
Folyamatosan zajlik a támogatások odaítélése a KKV-k innovációs képességének támogatása című, az Európai Unió társfinanszírozásával megvalósuló GINOP Plusz pályázati felhívás kapcsán. A mostani döntési körben 30 vállalkozás összesen több mint 1,3 milliárd forintnyi támogatást kapott: a pályázók között vannak árufuvarozó, alkatrészgyártó, orvostechnikai, fémmegmunkáló, élelmiszeripari, faipari, nyomdaipari, papíripari, telekommunikációs cégek is. Az elnyert pályázati összegből termelési, gyártási folyamatinnovációs tevékenységek; marketing és/vagy értékesítési innovációs tevékenységek; szervezeti innovációs tevékenységek (például adminisztratív és menedzsment fejlesztés), valamint logisztikai innovációs tevékenységek fejlesztésére van mód.
Érdekel
Sikeres ország sikeres innováción és versenyképes gazdaságon keresztül jöhet létre. Ehhez viszont az kell, hogy a tehetséges fiatalokat az innovációs, tudományos kutató-fejlesztői pályára ösztönözzék - közölte Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Érdekel